Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Motivace
Zbavte se lidí, kteří vám kazí náladu, radí Bára Rektorová ze Sushiqueen

23

#520

Snažte se obklopovat lidmi, kteří vám dodávají pozitivní energii, a naopak se zbavte těch, kteří vám ji berou, radila včera Barbora Rektorová na Forbes Women’s Summitu v pražském uměleckém centru DOX.

A kdo jiný by měl radit než ona. Založila cateringovou a gastronomickou společnost Sushiqueen, je matka dvou dětí a celoživotní bojovnice.

Její příběh je víc než inspirativní. V roce 2015 jí našli nádor na mozku, ale ani to jí nezabránilo v  tom, aby si plnila svůj sen – i přes náročnou nemoc je Barbora úspěšná podnikatelka, v současné chvíli organizuje akce a workshopy a mimo to radí, jak začít podnikat a rozjet byznys.

Sama si důležitost pozitivních a podporujících lidí kolem sebe uvědomila až ve chvíli, kdy byla kvůli svému zdravotnímu stavu hodně oslabená. Ne od všech se jí totiž dostalo takových reakcí, jaké čekala. Setkala se například i s tím, že jí její kamarádka (kterou později Barbora zařadila do kategorie „frenemy“, tedy kamarádka, ale vlastně nepřítel) řekla: „Ty máš zase štěstí. Tvoje okolí se tak stará, to kdyby se to samé stalo mně, určitě bych takovou podporu neměla.“

V tu chvíli jí to došlo. „Nemůžete mít kolem sebe lidi, co vás stresují. Tak jsem je začala úspěšně eliminovat,“ řekla na včerejší konferenci. Zároveň ale dodala: „Je jedno, jestli mám rakovinu, nebo ne. Musím si uvědomit, že je toho času tak málo, že ho nemá smysl ztrácet s vysavači energie.“

„Nebýt rodiny a přátel, byla bych teď možná ne v háji, ale určitě v menším klidu, než jsem teď. A klid je během náročné léčby stěžejní,“ doplňuje na svém blogu.

Hlavní podle ní je se rozhodnutí nebát – zbavit se ve svém životě někoho, s kým vám vlastně není vůbec dobře, není nic neslušného. „Mně osobně se ohromně ulevilo,“ svěřila se. Je to zdravé sobectví.

Co si z příběhu Barbory Rektorové odnést? Že život není zase tak dlouhý, abyste si ho nechali kazit toxickými lidmi. Tak se snažte být v kontaktu opravdu jen s těmi, kteří vám za to stojí. Nebuďte kamarády z povinnosti, ale proto, že vám to osobně dělá dobře.

Dnešní rada

Vztahy
Chcete udělat dobrý první dojem? Tohle jsou pohyby, kterých se vyvarovat

22

#519

Dnešní rada

Zdraví
Tohle je 25 věcí, které můžete udělat teď, abyste chránili přírodu

16

#518

Dnešní rada

Techhack
Co dělat, když si polijete notebook

12

#517

Dnešní rada

Vztahy
Proč byste měli ostatní lidi oslovovat křestním jménem

24

#516

Dnešní rada

Spánek
Potřebujete usínat rychleji? Vyzkoušejte tyto triky

16

#515

Dnešní rada

Motivace
Jak dokázat to, po čem jste vždycky toužili

24

#514

Dnešní rada

Lifehack
Tajemství japonské dlouhověkosti, které se můžete naučit i vy

30

#513

Dnešní rada

Práce
Jak může pití kávy pomoci vašemu týmu k lepším výkonům

14

#512

Dnešní rada

Meditace
Proč byste měli vyzkoušet švédský předsmrtný úklid

22

#511