Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Motivace
Zlepšete se jednoduše, rychle, zdarma, a v čemkoli chcete

39

#497

Stačí být online, mít čas a odhodlání. Díky internetu je vzdělávání mnohem snazší než kdykoli dřív. A nejde jen o klasické studium, na internetu se můžete naučit i spoustu jiných věcí. Tohle je výběr těch nejlepších online platforem, které nabízejí vzdělávací kurzy zdarma:

Khan Academy

Jednou z nejznámějších organizací, které se online vzděláváním zabývají, je Khan Academy, kterou založil absolvent MIT a Harvardu Salman Khan kvůli soukromé výuce svých příbuzných. Dnes je na jeho škole registrováno přes 21 milionů lidí a videa jsou překládána do mnoha cizích jazyků. A to včetně češtiny. Učit se tu můžete všechny klasické předměty, jako jsou matematika, historie, chemie nebo ekonomie, ale třeba i kosmologie a astronomie.

Coursera

Vzdělávací platformu Coursera založili Andrew Ng a Daphne Koller ze Stanfordovy univerzity. Dnes spolupracují s několika univerzitami po celém světě, které nabízejí jak placené, tak neplacené kurzy. Jejich plnění může trvat i několik měsíců. Těch zdarma najdete na stránce více než 700 – od kurzu, který vás zvedne ze židle a rozhýbe, až po kurz, který vás naučí základům akademické angličtiny. Nebo se snad chcete naučit správně se učit?

EdX

Je libo kurzy z Harvardu nebo MIT? Tak zajděte na EdX, kde najdete vzdělávací programy o architektuře, hudbě, literatuře nebo třeba umělé inteligenci. Vzdělat se ale můžete i v počítačové vědě nebo datové analýze. Všechny kurzy od MIT najdete tady, z Harvardu zase tady.

Open Culture Courses

Na webu Open Culture Courses najdete seznam více než 1300 online kurzů nebo videolekcí zdarma. Můžete se tedy zlepšit v mezinárodním obchodu, psychologii, geografii nebo třeba právu. Na podobném principu funguje i AcademicEarth, který vám na základě zadaných kritérií vyhledá ten nejvhodnější kurz.

Seduo

I když kurzů zdarma je na této stránce jen 23, můžou vás provést základy meditace, tvorby webu, designu nebo angličtiny. Na Seduu najdete i placené kurzy, které vám pomohou zlepšit se v byznysu, marketingu nebo třeba v ovládání různých pracovních softwarů.

Jestli hledáte kurzy kódování, navštivte Codecademy, pokud vám vyhovuje spíše mluvené slovo, vyzkoušejte vzdělávací podcasty BBC či podcasty Oxfordské univerzity. No a jestli nechcete s kurzy trávit týdny, navštivte TedED, kde vám krátká vzdělávací videa zodpovědí všechny zvídavé otázky.

Kde se (do)vzděláváte vy? Dejte nám vědět na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to podělte v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Morning start
Chcete být produktivní? Vyzkoušejte mnišská rána

15

#496

Dnešní rada

Techhack
Jak se vyhnout všudypřítomným spoilerům

11

#495

Dnešní rada

Lifehack
Sami a bez telefonu – jak v supermarketu koupit jen to, co potřebujete?

9

#494

Dnešní rada

Práce
Maličkost, díky které zlepšíte vztahy s kolegy

12

#493

Dnešní rada

Nezařazené
Jak se zbavit strachu z velkého rozhodnutí

25

#492

Dnešní rada

Meditace
Zastavte se a nedělejte chvilku vůbec nic

23

#491

Dnešní rada

Nezařazené
Pokojovky, díky kterým se vám bude lépe dýchat

19

#490

Dnešní rada

Práce
Stagnujete v práci? Zapište se do kurzu malování

14

#489

Dnešní rada

Lifehack
Chcete, aby si vás druzí oblíbili? Požádejte je o laskavost

16

#488